YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yılmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Şirketini Satın Aldı   Acı Kaybımız   Demokrasiye sahip çıkıyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatırımına Yılport Holding imza attı   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satın Alımı Mechel`in Krom Varlıkları Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM ŞİRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diğer Uluslararası Madencilik Konferanslarında Boy Gösteriyor   Avrupa`nın en iyi 10 şirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDİNG`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDİNG, ROTAPORT`u Bünyesine Kattı 
 

Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatırımına Yılport Holding imza attı

335 Milyon Euro’ya TERTIR şirketini satın aldı, 10 yeni limanın sahibi oldu.

Küresel büyümesini sürdüren Yıldırım Grubu bünyesindeki şirketlerden Yılport Holding, Portekizli liman yönetim şirketi Tertir`i toplam 335 Milyon Euro’ya satın aldı .

Yıldırım Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Yılport Holding, Portekizli MOTA-ENGIL Group ve NOVO BANCO ile anlaşma yaptı, liman işletmeciliği şirketi olan TERTIR`ın yüzde 100 hissesini satın aldı. Holding böylece küresel büyümesine paralel olarak Avrupa ve Latin Amerika`da bulunan liman ve destek hizmeti şirketlerinin sahibi oldu.
 
Portekiz`de hayata geçirilen en büyük Türk yatırımı olma özelliği taşıyan satın alma hakkında konuşan YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Robert Yüksel Yıldırım, "YILPORT, kurulduğu 2005 yılından beri liman işletmeciliği alanında küresel boyutta büyüyor. Son yıllarda Türkiye ve dünyada yapılan yatırımlarla dünyanın en büyük 20 uluslararası konteyner operatörü arasına girdik" dedi. Yıldırım,  önümüzdeki 10 yılda ise ilk 10`da yer almayı hedeflediklerini söyledi.

TERTIR`ın  satın alınmasıyla YILPORT Holding, mevcut sıvı kargo ve Ro-Ro operasyonlarına devam ederken, yıllık 10 milyon konteyner ve 22 milyon ton kuru yük elleçleme kapasitesine ulaştı. YILPORT Holding, Avrupa ve Latin Amerika`ya yayılan 17 küresel liman terminali işletmesine sahip bulunuyor.

Söz konusu satın alma işleminin gerekli yasal onayların ardından bu yılsonunda tamamlanması bekleniyor.

Kısaca TERTIR
Portekizli TERTIR firması liman işletmeciliğinde bir pazar lideri ve stratejik iş ortağı olarak öne çıkıyor. TERTIR`ın sahipliğinde toplam on limandan yedi tanesi Portekiz`de, iki tanesi İspanya`da ve bir tanesi de  Peru`da bulunuyor. TERTIR`ın sahip olduğu sekiz konteyner terminalinde yıllık 2,7 milyon konteyner elleçleme kapasitesi bulunurken diğer iki limanda 4,5 milyon ton mal elleçlenmektedir.

  Adres : Meydan Sokak No:1, Beybi Giz Plaza, Katlar: 3-4-6-10-11 34485 Maslak İSTANBUL TÜRKİYE
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2017