YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yılmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Şirketini Satın Aldı   Acı Kaybımız   Demokrasiye sahip çıkıyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatırımına Yılport Holding imza attı   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satın Alımı Mechel`in Krom Varlıkları Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM ŞİRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diğer Uluslararası Madencilik Konferanslarında Boy Gösteriyor   Avrupa`nın en iyi 10 şirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDİNG`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDİNG, ROTAPORT`u Bünyesine Kattı 
 

Yılmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Şirketini Satın Aldı

Yıldırım Şirketler Grubu iştiraki Yılmaden Holding, Fransız metal ve madencilik grubu Eramet’in sahibi olduğu Bear Metalürji Şirketi’ni açık artırma usulü yapılan ihale sonucunda satın aldı. Yılmaden Holding, 8 Eylül’de ABD’nin Ohio eyaletinde gerçekleşen ihalede Glencore, AMG, Sider Alloys gibi global madencilik devleri ile çekişti. İhaleyi 7 milyon 925 bin ABD Doları bedelle kazanan Yılmaden Holding, Bear Metalürji’nin varlıklarının yeni sahibi oldu. Yılmaden Holding, bu satın almayla birlikte krom ve ferrokrom üretiminin yanında ferrovanadyum ve ferromolibden gibi değerli metaller pazarına da giriş yaptı.

Yıldırım Şirketler Grubu’nun metal ve madencilik sektöründe büyümesini sürdüren iştiraki Yılmaden Holding, ABD’de faaliyet gösteren Bear Metalürji Şirketi’ni Fransız madencilik grubu Eramet’ten satın aldı. 8 Eylül’de ABD’nin Ohio eyaletinde yapılan ihaleye katılan Yılmaden Holding, metal ve madencilik sektörünün global devlerini geride bırakarak 7 milyon 925 bin ABD Doları bedelle şirketin yeni sahibi oldu.

4,5 milyon ABD Doları bedelle başlayan ihalede Glencore, AMG ve Sider Alloys gibi metal endüstrisinin global devleri ile çekişen Yılmaden Holding, ihalede en yüksek teklifi verdi ve Bear Metalürji’nin tüm varlıklarını almaya hak kazandı.

Krom ve ferrokrom alanında Türkiye, İsveç, Rusya ve Kazakistan’da maden ve fabrikaları bulunan Yılmaden Holding, Bear Metalürji satın almasıyla birlikte ferrovanadyum (FeV) ve ferromolibden (FeMo) pazarına da giriş yapmış oldu. Bear Metalürji’nin ürettiği ferrovanadyum ve ferromolibden alaşımları, demir çelik endüstrisinde yüksek alaşımlı çelik üretiminde kullanılan değerli metaller olarak biliniyor. Bu satın almayla birlikte dünyanın en büyük dördüncü krom üreticisi olan Yılmaden Holding, demir alaşım ürünleri portföyünü de genişletmiş oldu.

1990 yılında kurulan Bear Metalürji Şirketi, demir alaşımları sektöründe yüksek kaliteli ürünleri ve teknolojisiyle tanınıyor. Fabrikada %85’e kadar yüksek vanadyum oranına sahip ferrovanadyum ve %70’e kadar yüksek molibden oranına sahip ferromolibden alaşım üretilebiliyor. Ham madde olarak cüruf ve geri dönüşüm için toplanan petrokimya katalistlerini kullanan şirket, geri kazanım teknolojisiyle yüksek kaliteli ürünler elde ediyor. Bear Metalürji’nin Yıldırım Holding’e devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından verimlilik artırma ve maliyet düşürme çalışmaları başlatılacak.


Basın iletişimi:
Hamdi Boryalı / Kurumsal İletişim Direktörü / 0 (212) 290 30 80 / hamdi.boryali@yildirimgroup.com
Kemal Ekin Aysel / Kurumsal İletişim Uzmanı / 0 (212) 290 30 80 / kemal.aysel@yildirimgroup.com

  Adres : Meydan Sokak No:1, Beybi Giz Plaza, Katlar: 3-4-6-10-11 34485 Maslak İSTANBUL TÜRKİYE
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2017