YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Site Haritası     
Türkçe English
       
  Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatırımına Yılport Holding imza attı   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satın Alımı Mechel`in Krom Varlıkları Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM ŞİRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diğer Uluslararası Madencilik Konferanslarında Boy Gösteriyor   Avrupa`nın en iyi 10 şirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDİNG`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDİNG, ROTAPORT`u Bünyesine Kattı   YM MIRANDA DENİZE İNDİRİLDİ   YILDIRIM HOLDİNG Gabon`da   YILDIRIM HOLDİNG`in Yeni Konteyner Terminali `YILPORT Gemlik` 
 
 Bir Bakışta YILDIRIM HOLDİNG

- Endüstrilerinde öncü firmalarımızla Türkiye’nin geniş bir global ölçekte faaliyet gösteren, önde gelen endüstriyel gruplarından biriyiz.

- Beş kıtada toplam 6.000’den fazla çalışanımız var.

- Grup şirketlerini alanlarında etkili ve ileri aktörlere dönüştürmek üzere, modernizasyon ve iyileştirme projeleri ile stratejik satın almalara 2 milyar doları aşan miktarda yatırım yapılmıştır.
 
- YILDIRIM HOLDİNG, dünyanın en büyük ikinci HC FeCr (yüksek karbonlu ferrokrom) üreticisi, ETİ KROM da dünyanın en büyük yüksek tenörlü, sert parça krom cevheri üreticisidir.
 
- GEMLİK GÜBRE, Türkiye’nin en büyük gübre üreticilerinden biri ve bir numaralı CAN (kalsiyum amonyum nitrat) gübre üreticisidir.

- YILPORT, Türkiye’nin en ileri teknolojik altyapısına sahip ve en verimli çalışan konteyner terminali, Marmara Bölgesi’nin çok amaçlı tek limanıdır.

- YILYAK, Türkiye’de ısınma amaçlı kömür piyasasının en büyük tedarikçilerindendir.
 
- An itibariyle YILMAR Denizcilik’ın filosu sekiz kuru yük gemisi ve on kimyasal tanker olmak üzere 18 gemiden oluşmaktadır.

- MARMARA TERSANESİ`nin 2016 sonuna kadar tam kapasite ile çalışması; bu süre zarfında toplam dokuz kuru yük gemisi ve kimyasal tanker inşa etmesi planlanmaktadır.

- BEYKOZ KUNDURA’yı dünya çapında bir çekim merkezine dönüştürmek üzere, gayrimenkul geliştirme bölümü tarafından Beykoz Kundura Koruma ve Turizm Geliştirme Projesi başlatılmıştır.
 
- Kasım 2010’da YILDIRIM HOLDİNG, dünyanın üçüncü büyük konteyner taşımacılık şirketi CMA CGM S.A.’nın yüzde 20’lik hissesini 500 milyon dolar karşılığında satın almıştır.

- Liman işletmeciliğindeki küresel genişleme hamlelerinden ilki, Akdeniz`in önemli aktarma ve lojistik merkezlerinden MALTA FREEPORT`un yüzde 50`lik hissesi 200 milyon avro karşılığında satın alınarak yapılmıştır.

- YILDIRIM HOLDİNG’in temellerinin atıldığı Samsun’da 570 öğrencilik kapasiteye ve 200 kişilik bir yurda sahip Garip - Zeycan Yıldırım Fen Lisesi, YILDIRIM ailesi tarafından şehre kazandırılmıştır.

  Adress : Meydan Sokak No:1, Beybi Giz Plaza, Kat : 3 - 4 34398 Maslak, ISTANBUL, TURKEY
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2015